صنایع گالوانیزه فجر سپاهان و سرمایه گذاری توکا فولاد

با تشکر از حسين به خاطر اين تحليل:

 

بزودی صنایع گالوانیزه فجر سپاهان در بورس عرضه خواهد شد. این شرکت در سال 1375جهت تولید ورق گالوانیزه به روش غوطه وری تاسیس گردید و در حال حاضر نیز اجرای طرح توسعه نورد سرد با ظرفیت 250.000 تن در سال را که  تا پایان سال جاری راه انداری می شود در دست اقدام دارد که محصولات آن  شامل کلاف سرد فولادی در انواع سخت، تجاری و کششی تولید شده مطابق با استاندارد ژاپن (JIS) علاوه بر مصرف برای گالوانیزه، قابل عرضه به بازار هستند. این محصولات در خودرو، لوازم خانگی، پروفیل، پوشش سقف، کابینت، قطعات پیچیده مصرف می شوند.<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

این شرکت  با سرمایه 143 میلیارد ریالی، 714 ریال EPS اعلام نموده است (سال قبل 699 ریال) و پیش بینی می شود استقبال قابل توجهی در زمان گشایش نماد آن صورت گیرد.

 در عین حال، سرمایه گذاری توکا فولاد (وتوکا) بعنوان یکی از سهامداران عمده آن (8.5%) شایان توجه می باشد. این شرکت با سرمایه 50 میلیارد ریالی یکی از شرکتهای سرمایه گذاری کوچک بورسی می باشد که عمده فعالیت و سرمایه گذاری آن در زمینه فلزات اساسی است (68%).

از آنجاییکه بهای تمام شده گالوانیزه فجر سپاهان برای وتوکا بسیار پایین بوده (985ر12 میلیون ریال)، عرضه سهام گالوانیزه تاثیر قابل توجهی بر ارزش سبد سرمایه گذاری وتوکا گذاشته و منطقاً 20 تا 25% رشد قیمت را برای آن شاهد خواهیم بود.

من هم يک نکته رو اضافه کنم. به نظر ميرسه وابستگی شديد فجر سپاهان به مواد اوليه فلزی مشکلاتی برای اين شرکت ايجاد کند و مسايلی مثل فوکا براش ايجاد کنه ولی تجربه ميگه شرکتهايی که تازه وارد بورس ميشن بخصوص اگه کوچيک باشن به دليل حجم مبنا سريع رشد ميکنن. پس شايد فجر سپاهان يک گزينه ميان يا کوتاه مدت خوب باشه. 

فردا انشا الله از صدرا و پيرزن همسايمون مينويسم! 

/ 0 نظر / 3 بازدید