سرمایه گذاری آذربایجان (وآذر)

آقا محمد. دوست عزيز حتماً توجه داشته باشيد نوشته های من صرفاً تحليل است و شما مسئول نهايی معاملات خود هستيد. اينهم از وآذر:

بازده متوسط 7 سال گذشته

 ندارد

بازده سال گذشته (1382)

 ندارد

بازده از ابتدای سال

 ۴۳/۷

بازده به ریسک

 ندارد

میزان تحقق EPS (%)

 ۳۵

رشد     (%)EPS

 ۱۲

رشد فروش (%)

 ندارد

رشد حاشیه سود (%)

 ندارد

P/E

 ۱۳/۸

مجموع دارایی (میلیارد ریال)

 ۱۳۹/۸۹

مجموع بدهی (میلیارد ریال)

 ۷۹/۹۳

سرمایه (میلیارد ریال)

 ۵۴/۷

ارزش ویژه (ریال)

 ۱۱۹۵

سود بعد از کسر مالیات (میلیارد ریال)

 ۸/۱۷۹۰

درصد پوشش بودجه (۹ ماهه)

 ۲۶/۰۴

رتبه نقد شوندگی

 ۱۵۸

رتبه بازده

 ندارد

 

شايد از درصد کم پوشش بودجه تعجب کنيد. اين به دليل اينست که شرکتهای سرمايه گذاری ميتوانند در آخرين گزارش بودجه را پر کنند. اگر اين مساله درست نباشد اين شرکت مشکل دار است. 

حالا بریم سراغ چارتها:

1. candle stick:

نمودار شمعی این شرکت خیلی مطالب جالبی داره. لطفاً به دوخط  support  و resistance توجه کنید. این شرکت حتی همین چند روز پیش با resistance مماس شده و برگشته. شکل امروز نمودار نشوندهنده احتمال فلت شدن نمودار و یا حتی صعود مشاهده میشه. ولی مشکل یک حجم بزرگ معامله است که میتونه همون داستان همیشگی فروش حرفه ای ها و followerها تو روز بعد باشه.

یه نکته جالب درسی هم یک triangle توی هفته پیشه. اگه ببینید، مشاهده میشه که با قطع شدن یک ضلع اون یک حرکت سریع داریم که اینجا تا زیر نقطه مقاومت پیش میره. 

 

2. RSI:

RSI این سهم درحال سقوط! است. طبق سابقه RSI وآذر بین 40 تا 75 نوسان میکند.

3. : Fundamental

 

دلیل اصلی رشد سریع این سهم در ابتدای عرضه، بجز مساله حجم مبنا و اینکه سهام جدید معمولاً خوب رشد میکنند، یک دلیل قومی بود. هموطنان آذری ما همواره در طول 70-80 سال گذشته مورد بی مهری دولتهای حاکم قرار داشته اند و حضور ناگهانی یک سهم با مشخصه های قومی آذری برای این دسته از هموطنان، به نوعی جالب توجه بود و این مساله باعث صفی شدن این سهم در ابتدای عرضه شد. ولی از آنجا که به نظر نمی آید این سهم از پشتوانه کافی برای ادامه روند مثبت در بازار برخوردار باشد، برای دراز مدت توصیه نمیشود.

 

  
نویسنده : سهامدار جزء ; ساعت ٥:٢۳ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢ شهریور ،۱۳۸۳