ترس از آینده 2

2. راستهای سنتی: این بازاریان تک خور یا بساط بورس را جمع می کنند و یا با رانت خواری فرصت تنفس در هوای آلوده پل حافظ را از بنده (سهامدارجزء) می گیرند. با آمدن ولایتی اینان بر قوه مجریه تکیه می زنند ولی نباید قدرت آبادگران و تشنگی آنان برای قدرت را دست کم گرفت (ما شیفتگان خدمتیم نه تشنگان قدرت-شهید بهشتی). به محض تکیه ولایتی بر اریکه قدرت، اختلافات دو شاخه جناح راست بالا میگیرد و بازهم بنده (سهامدارجزء) آن وسط له میشوم.

3. بهترین گزینه را شما شاید شما در نامزدهای آبادگران ببینید. کسانی مثل لاریجانی، احمدی نژاد و توکلی. توکلی و لاریجانی از طرفداران برخورد شدید با خاتمی در حال حاضر هستند. پس تندرو هستند. البته احمدی نژاد هم در برخی مسایل از دوستانش کم نمی آورد (پروژه قبرستان کردن تهران). اینان با گرفتن سه قوه سریعاً شروع به پنبه کردن رشته های خاتمی در سیاست خارجی میکنند. و چون بلدند و از حمایت رهبر و انصار برخوردارند، سریع رابطه ما را با دنیا قطع می کنند و ما دوباره جزیره میشویم. در بدترین شرایط از NPT بیرون می آیم و یه روز صبح که از خواب پا میشیم می فهمیم دنیا (نه امریکا) به ما حمله کرده. در این شرایط بنده (سهامدارجزء) دربدر دنبال سوراخ موش میگردم و اصلاً یادم میره P/E یعنی چی!

4. یکی دیگه بیاد. این یکی دیگه حسن روحانیه. خوبیش اینه که آروم و مطیعه. با رهبری خوبه و به انگلستان ارادت داره! پس شاید بتونه مانع کله خر بازی بعضی ها بشه. در این شرایط چند تا امتیاز نفتی میدن تا نظام (حکومت خودشون) رو حفظ کنند و ما هم یه ذره زندگی کنیم (ولی انتظار نفس کشیدن نداشته باشید). در این صورت سهام صدرا افت میکنه!! این آقای روحانی احتمالاً اونقدر وقت نداره که بخواد با بورس سر و کله بزنه. بیچاره تا بیاد گند کاری آبادگران رو درست کنه باید بره. شایدم بتونه با امریکا رابطه برقرار کنه. خدا رو چه دیدید. اونوقته که شاید بشه نفس کشید. اگه بشه اوضاع بورس هم خوب میشه. شایدم بریم وال استریت خرید!

5. بقیه هم مثل محسن رضایی و معیین و اینا هم که نمی آن!

6. آخرین احتمال اینه که زلزله بیاد که یا می میریم یا زنده زنده توی آتیش لوله های گاز می سوزیم یا نجات پیدا میکنیم که باید صبح تا شب مواظب اموال و زن و بچمون باشیم از دست غارتگرا.

7. اونایی که مثل من به امام زمان معتقدند، فکر ظهور ایشونو به اين زودی از سرشون بیرون کنند. چون به محض ظهور، به جرم انکار مسلمات اسلام توسط قاضی .... بازداشت میشوند.

 

نتیجه: اگه وضعیت بورس اساسی بهم بریزه، زمانیه که اوضاع مملکت اونقدر خرابه که من و شما وقت فکر کردن به سهام را نخواهیم داشت. پس فعلاً بی خیال آینده. روی بازار تمرکز کنید و به شایعه ها گوش نکنید. یه نگاهی هم به شاخص بندازید و ببینید چه روزهایی رو پشت سر گذاشتیم: 11 سپتامبر، 18 تیر، حمله امریکا به عراق و ... گوش بازار پره از این حرفا و مثکه دیگه توجهی هم نمیکنه که اون بیرون چه خبره. چون از یه چیز مطمئنه. حکام ما ممکنه مردمی و با هوش نباشن ولی برای حفظ منافعشون به موقع یه کارایی میکنن!!   

  
نویسنده : سهامدار جزء ; ساعت ٥:٤٧ ‎ب.ظ روز جمعه ٢ امرداد ،۱۳۸۳