بلاگ کشی (بر وزن اسباب کشی)

  
نویسنده : سهامدار جزء ; ساعت ٤:۱٠ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱٧ آبان ،۱۳۸٤

 

خدايا خودت در کتابت فرمودی که ماه رمضان ماهی است که قرآن در آن نازل شده است و خودت فرمودی در اين ماه گناهانتان بخشوده خواهد شد. خداوندا اگر هنوز بر گناهی اصرار دارم و تو هنوز آنرا نبخشيده ای تا طلوع عيد مرا ببخش.

خدايا اين ماه رمضان را پربارترين رمضان عمرم قرارده که در آن شب قدر را درک کرده باشم. خدايا نعمات و عنايات خود را شامل حالم کن و توانايی درک رمضان آينده را به من بده.

                                                                                    برگرفته از دعای وداع ماه رمضان

هلال ماه رسيدن عيد را نويد ميدهد. عيدی ديگر آمد و ماه رمضانی ديگر رفت. رمضان بهشت الهی است برروی زمين. دريغا که با رفتنش٬‌ يادش هم از دلهايمان ميرود. دريغا که همه نعماتش هم با اين ماه ميرود. کاش يادمان باشد که قرار است همه سال دروغ کمتر بگوييم٬‌کمتر غيبت کنيم٬‌کمتر بار خود را سنگينتر کنيم. کاش امسال کشت رمضان را به باد روزمرگی نسپاريم.

خداحافظ رمضان و....... سلام عيد روشن روزه داران

اللهم اهل الكبرياء و العظمة و اهل الجود و الجبروت و اهل العفو و الرحمة و اهل التقوى و المغفرة اسالك بحق هذا اليوم الذى جعلته للمسلمين عيدا 

  
نویسنده : سهامدار جزء ; ساعت ۳:٥٠ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱٢ آبان ،۱۳۸٤

فارکس ۴

مثال:
شمابا 3000 دلار امريكا وارد ميشويد. بروكر به شما لورج 1 به 100 ميدهد يعني هر دلار شما ارزش 100 دلار پيدا ميكند. دليل اين امر نوسانات جزيي بازار است. در اين سايت بيشتر راجع به لورج بخوانيد:
http://www.investopedia.com/terms/l/leverage.asp
پوزيشن گرفتن يعني خريد (يا فروش) يك ارز. براي مثال شما ميخواهيد مقداري يورو بخريد (واحد تريد در فاركس لات است كه هر لات برابر لورج شماست. اينجا هر لات 100 دلار است). اگر 1 لات يورو بخريد مثل اين است كه رفته ايد سر استانبول 100 دلار داده ايد و يورو خريده ايد. حالا اگر يورو بالا رفت و شما فروختيد (يعني به استانبول آن لاين (بروكر)  گفتيد يورو رو بفروش دلارش رو بريز به حسابم شما سود كرده ايد والا اگر يورو پايين برود٬‌ بازار صبر ميكند تا زماني كه شما برابر لورجي كه بروكر به شما داده ضرر كنيد. آن وقت پوزيشن شما كال ميشود (مارجين كال) . بازم تند رفتم الان گيج ميزنيد.
در بازار سهام شما مثلاْ ميگوييد ايران خودرو چون سهم هميشه جفت ريال است (هميشه در مقابل ريال معامله ميشود) ريال به قرينه حذف ميشود. اينجا بايد جفت جفت بگوييد. مثلاْ‌ JPY يا ين ژاپن كافي نيست چون جفت آن ميتواند EUD, USD, CHF يا ارزهاي ديگر باشد.
4 جفت ارزي كه 85٪ معاملات بازار به آنها انجام ميشود عبارتند از:
USD- CHF
EUR- USD
USD- JPY
GBP- USD
در مورد تايم فريم هم توضيح خواهم داد.

دوستان من بدترين معلم براي گفتن مفاهيم اوليه هستم لطفاْ خودتان از روي اينترنت بخوانيد.

  
نویسنده : سهامدار جزء ; ساعت ۱٢:٤٦ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱٢ آبان ،۱۳۸٤

فارکس ۳

فارکس از کی تا کی بازه؟ فارکس از ۹ صبح دوشنبه به وقت توکيو تا ۴ عصر جمعه به وقت نيويورک. يعنی ۷ عصر يکشنبه تا ۴ عصر جمعه به وقت نيويورک. خارج از اين اوقات بعضی پلت فرم ها اوردر قبول ميکنن بعضی هم مثل متاتريدر قبول نميکنن.

حالا اگه با پلت فرم کار کرده باشين لابد ديگه بلدين پوزيشن بگيريد. اگر هم بلد نيستين پست بعد يادتون ميدم. اما قبل از گرفتن پوزيشن بايد يک تمپليت مناسب برای خودتون طراحی کنيد. مثلاْ‌ تمپليت متاتريدر حجم رو نشون نميده. اگه بر مبنای حجم کار ميکنيد (که بهتره بکنيد) حجم رو قرار بدين. انديکاتور مورد علاقتون رو روشن کنيد باقی رو حذف کنيد (خيلی دور و برتون رو شلوغ نکنيد). نمودار رو شمعی يا ميله ای کنيد. تايم فريم رو انتخاب کنيد. بعد تمپليت رو سيو کنيد.

۲ سوال:

۱. تايم فريم مناسب به نظر شما چقدر است؟

۲. به کدام ارزها نگاه کنيم؟ 

  
نویسنده : سهامدار جزء ; ساعت ٢:۳۳ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱۱ آبان ،۱۳۸٤

مچ گيری؟

آقا آدم بعضی وقتا از خواننده های حرفه ای ميترسه. يه حرفی از دهنش در می آيد يه دفعه يکی مثل فرهاد انتصاری با همه دانش تکنيکالش می آد سراغت و يه ايراد اساسی ازت ميگيره! به پيوست پست قبلی اين هم دو نمودار وسيعتر و MACD برای اونهايی که شک دارن يا swing کار نيستن! آقا فرهاد ممنون از لطفتون و ايرادتون.

دايره اونجائيه که ميخوايم تصميم بگيريم

 

  
نویسنده : سهامدار جزء ; ساعت ٢:٢٦ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱۱ آبان ،۱۳۸٤

تحليل چارت

به نظر من يکی از کمبودهای علم تحليل تکنيکی ما کمبود تحليلگری چارت است. مدتی قبل در يک مجله ديدم که نمودار يک سهم را ميکشند و ميخواهند که تحليل کنی. من حدود ۲-۳ سهم را در سايت بورس ايرانيان و اينجا تحليل کردم اما خيلی استقبال نشد. چندی قبل دوست خوبم داريوش آذر از من خواست ادامه بدهم. به احترام اين دوست عزيز و دل خودم سعی ميکنم هفته ای يک سهم از watching list  خودم را برای تحليل اينجا قرار بدهم. اميدوارم شما هم کمک کنيد. فقط خواننده نباشيد لطفاْ نظر هم بدهيد ثواب دارد!

من اين سهم را به دو دليل خريدم:

۱. برگشت از فيبو ۵۰ (شکل)

۲. ديوارژانس مثبت با استوکستيکس (شکل)

حجم هم البته تغيير مختصری کرده است.

نظر شما چيست؟

  
نویسنده : سهامدار جزء ; ساعت ٢:۱۳ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱٠ آبان ،۱۳۸٤

فارکس ۲

يادم می آيد دانشجو که بوديم هر کلاس کامپيوتری که ميرفتيم ۲-۳ جلسه اول به بحثهای نخ نمای اينکه کامپيوتر از کجا آمده٬‌ اولين چرتکه را چه کسی اختراع کرد٬‌ پاسکال که بود و غيره ميگذشت و چون من از پرداختن به بحث ها بدم می آيد٬ آموختن اينکه فارکس چيست و مبانی را به عهده خود خواننده محترم ميگذارم.

در قسمت اول عرض کردم که فارکس سود دارد خوب هم دارد اما برای ۱۰٪ افراد و ۹۰٪ بقيه از فارکس تنها مارجين کال شدن را به ياد خواهند داشت. برای اينکه جزو آن ۱۰٪‌ رستگار قرار بگيريم بايد دانش تکنيکالمان را بالا ببريم.

نرم افزار را از اينجا ميتوانيد دانلود کنيد. بعد با باز کردن آن يک حساب دمو باز کنيد. ارزش حساب را نزديک عددی انتخاب کنيد که ميخواهيد در ريل شروع کنيد. من ۳۰۰۰ را پيشنهاد ميکنم. leverage را هم ۱:۱۰۰ انتخاب کنيد که اکثر بروکرها با آن کار ميکنند. يه ذره با اين پلت فرم زيبا کار کنيد زير و بم آن دستتان می آيد.

                                                                                                ادامه دارد...

  
نویسنده : سهامدار جزء ; ساعت ٤:٠۸ ‎ب.ظ روز جمعه ٦ آبان ،۱۳۸٤

سوتی

مترجم خبرگزاری مهر در اين خبر Austria رو ترجمه کرده استراليا!!! دبير خبر هم يه ذره فکر نکرده که استراليا که رييس جمهور نداره! 

  
نویسنده : سهامدار جزء ; ساعت ٢:۱٢ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٥ آبان ،۱۳۸٤

 

  
نویسنده : سهامدار جزء ; ساعت ۱٢:٤٠ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۳ آبان ،۱۳۸٤

هر دم از اين باغ بری ميرسد

به نظر شما ارزش نفت بيشتر است يا بيشينه تاريخی يک کشور؟ با فرهنگمان چه ميکنند؟ آنوقت به افغانها می خنديم که نتوانستند بودايشان را نگه دارند:

  
نویسنده : سهامدار جزء ; ساعت ۱۱:۳٥ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٢ آبان ،۱۳۸٤

 

قدر شبهای قدر را بدانيم.

شهادت اميرمومنان اسوه تقوی تسليت باد

  
نویسنده : سهامدار جزء ; ساعت ٥:۳۳ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۱ آبان ،۱۳۸٤

بازار

شاخص رو کاملاْ معلومه که رو ۱۰۰۰۰ نگه داشتن مثل يه مريض توی کما که ميخوان وضعش رو اول stable کنن بعد ببينن چه ميشه کرد.

 

  
نویسنده : سهامدار جزء ; ساعت ٥:۳۱ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۱ آبان ،۱۳۸٤