پاسخ؟

دانش عزيز: آنچه قول داده بودم ببخشيد دير شد

کربن در حال تشکیل الگوی double top است که در صورت تایید تا حدود 4700 سقوط خواهد کرد.

زامیاد در بیشترین قیمت خود از افزایش سرمایه تابستان گذشته قرار دارد که هرچند به خودی خود بد نیست ولی با توجه به جهت کندل ها و indicator هایی مثل MFI به نظر می آید که یک bull trap درحال تشکیل است. برای تایید این اتفاق باید قیمتهایی یکی دو روز آینده را دید.  

وسپه در حال تشکیل یک double bottom  است که در صورت تایید شدن تا حدود 2200 در استپ اول پتانسیل رشد دارد. در صورت عبور از حمایت 2000 تا 1900 در استپ اول و 1700 در استپ دوم افت میکند (دقت شود که هردو حمایت 2 ساله و قوی هستند).

در مورد وبهمن با توجه به کمبود داده خیلی نمیتوان اظهار نظر کرد.

نام

قیمت امروز

قیمت هدف

قیمت برگشت

وملت

1780

2000

1600

وسپه

2075

2200

2000

نظام جان

فکر ميکنم در اين پست و پست قبل جوابت را بيابی.

درنيکا

خوشحالم که ميخواهی قضيه را از اصل ياد بگيری. خيلی خوبه. توی آرشيو اين وبلاگ يه چيزايی هست. ضمناْ چند تا فروم و سايت خوب هم هست که ميتونه کمک کنه. جاش رو هم که حتماْ بلدی همين ستون سمت راست آدرساشون هست. 

  
نویسنده : سهامدار جزء ; ساعت ۱:۱٥ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٢٩ فروردین ،۱۳۸٤

پيش بينی

اگر به جدول چند روز قبل  مجدداً نگاه کنید، متوجه میشوید که 4 سهم پترو. ابادان، خاور، خبهمن و وتوکا به نقاط هدف رسیدند. از میان 5 سهم باقیمانده دو سهم ایران گچ و تکین کو تغییر روند داده و به سمت قیمت برگشت حرکت میکنند. 2 سهم نفت بهران و ونفت هم در جهت صعودی به سمت نقاط تعیین شده حرکت میکنند. کابل باختر و وتوکا هم که بسته هستند.

پترو آبادان و خاور احتمالاً تغییر جهت میدهند. خبهمن در صورت عبور از 5600 تا 5800 افزایش قیمت خواهد داشت. هرچند اکنون به نقطه بالایی در کانال صعودی خود رسیده که احتمال افت کوتاه مدت را تقویت میکند

  
نویسنده : سهامدار جزء ; ساعت ۱:۱٠ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٢٩ فروردین ،۱۳۸٤

 

با بهاران روزی نو ميرسد و ما همچنان چشم به راه روزگاری نو. اکنون که جهان و جهانيان مرده اند آيا وقت آن نرسيده است که مسيحای موعود سر رسد؟

سالروز آغاز امامت مهدی موعود مبارک باد. 

 

  
نویسنده : سهامدار جزء ; ساعت ۸:٠٢ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٢۸ فروردین ،۱۳۸٤

فوکا

یکبار دیگر هم نوشته بودم که سهم قابل اعتمادی نیست. به این دلیل که سهامدار عمده خیلی به این شرکت دل نبسته است. از نظر تکنیکالی هم یکسالی هست که این شرکت در روند نزولی حرکت میکند. اگر بتواند مقاومت را رد کند شاید برای کوتاه مدت مناسب باشد.

  
نویسنده : سهامدار جزء ; ساعت ٢:٢٤ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٢٥ فروردین ،۱۳۸٤

چند نکته

همانطور که میدانید در تحلیل تکنیکی شما هربار یک step برای حرکت سهم مشخص میکنید. برای مثال وقتی من میگویم تکین کو 2400 به این معنی است که اگر اتفاق فاندامنتالی نیافتد که جهت سهم را تغییر دهد این سهم به اصطلاح تا 2400 "جا دارد". البته در شرایط کنونی معتقدم که این سهم توان رشد تا این مقدار را ندارد. از طرف دیگر وقتی مثلاً خاور از حد مورد نظر بالاتر میرود لزوماً به معنای فروش نیست. به همین جهت بعد از زدن قیمت سقف جدید تعیین میشود.

دوستان سوالاتی مطرح کرده بودند که در حد بضاعت پاسخ داده میشود:

 

کروی:

اگر به نمودار امروز نگاه کنید کروی – خورد. با توجه به نمودار زیر دلیل آن برگشت سهم از مقاومت قوی یکساله است (به کاهش حجم توجه کنید)

  
نویسنده : سهامدار جزء ; ساعت ۱:٤٠ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٢٤ فروردین ،۱۳۸٤

پاسخ

جناب فکری

شايد فکر بدی نباشه چون به نظرم تراکتور ديگه رشدشو کرده.

بيابانگرد عزيز

کروی ديروز توی سيستم من آلارم خريد داد. به نظرم تا حدود ۷۰۰ جای رشد داره. ليزينگ مدتيه توی کانال ۳۰۰ و ۴۶۰ نوسان ميکنه. الان هم تازه از حد بالای کانال داره برميگرده. فکر ميکنم نوسانگيران حرفه ای بتونن در برگشت از حدود ۳۰۰ سود کنن.

پيمان جان

ثنوسا يک مثال تیپيک سايد وی رفتن بازاره. پس از ديد تکنيکالی آلارم نميده.

  
نویسنده : سهامدار جزء ; ساعت ٢:٥٤ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱٧ فروردین ،۱۳۸٤

چند سهم

نام

قیمت امروز

قیمت هدف

قیمت برگشت

تکین کو

13904

24300

11700

ایران گچ

9950

10600

8700

کابل باختر

5077

5700

4500

نفت بهران

29755

32500

29500

پترو. آبادان

12474

14000

11200

ونفت

4111

5200

3500

وتوکا

10910

12300

9400

خبهمن

5265

5500

4200

خاور

4108

4280

3700

نکته: این سهم ها با تحلیل تکنیکال انتخاب شده اند و احتمال تغییر روند آنها بر اثر اتفاقات بنیادی وجود دارد. ضمناْ کماکان مسوليت خريد و فروش به عهده خود شماست.

  
نویسنده : سهامدار جزء ; ساعت ۳:٤٩ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱٥ فروردین ،۱۳۸٤

اربعين

چهل روز از حماسه بزرگ عاشورا گذشت. فرا رسيدن اربعين تسليت باد

  
نویسنده : سهامدار جزء ; ساعت ۱٠:٥٦ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ۱۱ فروردین ،۱۳۸٤

پاسخ ها

سلام آيدا کوچولو شما با اين سن وسال چطوری سهام خريد و فروش ميکردی؟ از شوخی گذشته خوشحال ميشم با دوستان خوبی مثل شما آشنا شوم و تجربيات کوچکم را در اختيار بگذارم.

آقا رضا نميدونم چطوری خريد و فروش کردی که ۳ ماهه اينقدر ضرر دادی. اگه خواستی ميتونی برای ميل بزنی. در مورد اينکه چی خريد و فروش کنی الان هم من اصولاْ محتاطم برای مشاوره دادن (هر چند گاهي به طور حرفه ای هم اينکار رو ميکنم) ولی فقط ميتونم بگم من با ديد و ريسک خودم اين اواخر خاور- خبهمن و فالوم خريدم (با ديد  کوتاه - ميان مدت). تصميم گيری با خود شما. 

  
نویسنده : سهامدار جزء ; ساعت ۳:۳٢ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٩ فروردین ،۱۳۸٤